Ostatnie pożegnanie

Wiązanki i wieńce pogrzebowe

Niestety w życiu każdego z nas nadchodzi moment, gdy musimy pożegnać bliską nam osobę. Ceremonia pogrzebowa nie należy do najłatwiejszych okazji w naszym życiu. Są to bardzo trudne momenty i wymagają od nas klasy i wyczucia.

Wiązanki i wieńce pogrzebowe Kraków

Szacunek i poczucie straty wobec żegnanej osoby, można wyrazić za pomocą wiązanek pogrzebowych. To ważny wybór, który musi być odpowiednio dopasowany do charakteru uroczystości, ale także trwały, by stanowił ozdobę grobu zmarłego dłużej niż jeden dzień. Jaka wiązanka pogrzebowa lub wieniec będzie najbardziej odpowiedni/a?

Szeroki wachlarz możliwości

Jakie kwiaty wybrać?

Kwiaty towarzyszą nam przez całe życie, także w tak smutnym i wzruszającym momencie, jakim jest ostatnie pożegnanie. Wiązanka pogrzebowa, którą nasza firma wykonuje na terenie miasta Kraków, musi być stworzona w sposób staranny i dopasowany do uroczystości. Wobec tego, bardzo ważny jest dobór odpowiednich kwiatów, które nadają się idealnie na tego typu potrzebę. Najpopularniejszym wyborem są: róże, kalie, goździki, anturium i chryzantemy. Odradzane są bardziej delikatne gatunki kwiatów, przede wszystkim ze względów praktycznych. Kwiaty, które zawiera wiązanka pogrzebowa, którą oferujemy także na terenie dzielnic takich jak Nowa Huta, mogą być suszone, sztuczne lub żywe. Wszystko zależne jest od preferencji naszych Klientów, których potrzeby są dla nas najważniejsze. Wiązanka pogrzebowa może przybierać różne kształty – wybór zależy od preferencji klienta. Istnieją wieńce owalne, ułożone na liści igliwiu, przybrane wstążką czy krzyże nagrobne.

Dopasuj wszystko po swojemu

Kolorystyka

Przyjęte zostało, że wiązanka pogrzebowa powinna mieć jak najbardziej stonowane kolory. Jednak ulega to zmianom, ponieważ często najbliższe osoby, chcą wyrazić swoje emocje wobec żegnanej osoby poprzez osobiste kompozycje, nie wpisujące się w tę zasadę. Ze standardowych kompozycji najczęściej wybierane są złote chryzantemy, czerwone lub białe róże, pomarańczowe gerbery lub jasne kalie oraz lilie. Dodatkowo pamiętajmy, że w przypadku śmierci osoby młodej, dobrym wyborem koloru, będzie biały, który ma symbolizować niewinność związaną z wiekiem. Pamiętajmy, że cokolwiek nie zostanie przez nas wybrane, najważniejsze w tym wszystkim jest to, że uczcimy pamięć osoby zmarłej i wyrazimy do niej swój szacunek oraz uczucie straty i pustki, które towarzyszy nam po śmierci. 

Złożone kompozycje kwiatowe

Jak wybrać odpowiednią kompozycję?

Wieniec pogrzebowy jest dosyć dużą kompozycją kwiatową. To sposób pożegnania, który najczęściej wybierają bliscy pogrążeni w żałobie, chcąc w ten sposób złożyć hołd oso zależą od klientów. Wieniec pogrzebowy, który wykonuje nasza firma znajdująca się w dzielnicy Nowa Huta, może to być między innymi:

  • kształt owalny – przybiera wtedy kształt na wzór łzy lub kwiaty zostają ułożone w sposób, który ma przypominać serce
  • wiązanka ułożona na igliwiu lub liściach ozdobnych, ewentualnie na florecie
  • wieniec przybrany wstążką lub szarfą zawierającą żałobny napis
  • krzyże nagrobne

Dodatkowo przyjęło się, że wieniec pogrzebowy powinien zawierać parzystą liczbę kwiatów. Mogą to być na przykład cztery róże i cztery kalie, lub większe kompozycje, w których zawrzemy po sześć rodzajów kwiatów. Nasi specjaliści służą pomocą w doborze jak najlepszej ilości i gatunków, aby wieniec był adekwatny do uroczystości i zgodny z oczekiwaniami zlecającego.

Wszystko ma znaczenie

Symbole kwiatów

Wybierając wieniec pogrzebowy, w naszej placówce w dzielnicy Nowa Huta, warto przemyśleć, jakie gatunki kwiatów chcemy w nim zawrzeć, ponieważ według wielu kultur, rodzaj kwiatów ma znaczenie symboliczne. Na przykład róża przekazuje wyraz miłości wobec osoby zmarłej.  Biel na każdych kwiatach to także kolor, który dominuje podczas uroczystości pogrzebowych osób młodych i ma symbolizować niewinność. Lilie lub kalie to symbol, który przekazuje współczucie i głęboki smutek. Każdy osobiście powinien podjąć decyzję wraz ze swoimi przekonaniami. Nasi pracownicy zrobią wszystko, aby ta metoda ostatniego pożegnania była jak najbardziej dobrana do wymagań Klienta.

Nasze mniejsze i większe dzieła

Sprawdź nasze realizacje

Tworzymy w oparciu o oczekiwania klientów, zobacz jak sobie z tym radzimy.